High tech prvky dobývají i české kanceláře

Promítání na stůl přímo pod rukama klientů, čištění odpadní vody přes kořeny rostlin nebo samozavlažovací systémy v interiérech už dnes nejsou žádné sci-fi. Tyto prvky se začínají běžně objevovat i v tuzemských firmách.

Neobvyklý design místnosti podtrhuje zadní část, ve které se nachází prosklená zasedací místnost se sedací soupravou.

Prosklené prostory

Prosklené zasedací místnosti mají nesporné výhody: zaměstnanci nemají pocit, že se něco projednává tajně za zavřenými dveřmi a klienti zase ocení, že do místnosti vstupuje více světla. Jak ale zajistit, aby se obě skupiny cítily bezpečně a v soukromí, pokud se projednává citlivé téma?

V prosklené zasedací místnosti lze udělat soukromí za pomoci neprůhledné krycí fólie. Moderní design celé místnosti doplňuje přátelský interiér s kruhovou sedačkou soft seating se stromem uprostřed.

Krycí fólie

Technologie dnes již umožňuje během okamžiku zcela zneprůhlednit skleněnou stěnu vaší zasedací místnosti. Po skončení schůzky může být sklo opět průhledné a místnost může sloužit i pro jiné účely, což přináší další výhody v podobě úspory nákladů. Ze své zasedačky totiž vmžiku můžete mít třeba relaxační prostor nebo jídelnu

Folie na bázi tekutých krystalů je ve skle zalaminovaná již od výroby. Krystaly se rozmístí po celé ploše folie, a zajistí tak neprůhlednost, pouhým zmáčknutím tlačítka na ovladači nebo na chytrém telefonu. 

Moderní design recepce společnosti Siemens. Stěna je pokrytá kaskádovitou vertikální zahradou a příjemně tím zdobí celou místnost.

Oslňte své klienty projekcí na sklo

Laminovaná skla skýtají i další možnosti. Pomocí speciální folie můžete skla změnit i v promítací plochu. Projekce se tak může odehrávat na dělící stěně, na zavěšeném skle či dokonce na stole přímo pod rukama klientů. Zvláště poslední způsob už připomíná filmy z budoucnosti a rozhodně tím na své zákazníky zapůsobíte.

Příjemná odpočinková místnost s polštáři a pokojovou rostlinou. V místnosti je díky velkým oknům přirozené světlo a tvoří tím skvělou atmosféru pro zaměstnance.

Jak zpříjemnit čekání

Dojem můžete na klienty ostatně udělat už při čekání na recepci a v uvítacích halách, a to pomocí speciálních zrcadel ukrývajících televizní nebo počítačovou obrazovku. Pokud je obrazovka vypnutá, prvek působí jako běžné zrcadlo, po zapnutí však mohou vaši hosté při čekání sledovat TV programy nebo se zabavit na počítači

Modře svítící neonový nápis work harder.

Sklo můžete i nápaditě rozsvítit

Oslníte určitě i spojením skla a světla. Jak to funguje? Mezi dvěma skly je umístěna folie s vysoce svítivými LED diodami. Diody lze rozmístit libovolně, a tak můžete jednoduše tvořit různé nápisy či loga. Ideální je třeba vyvést jméno vaší firmy v reprezentativních prostorách nebo motivační citáty pro vaše zaměstnance na stěnách jejich kanceláří.

Kromě toho se skleněné panely s LED diodami dají umístit i po celé délce a šířce stropu, což se hodí například pro relaxační místnosti.
V těch uplatníte i různě dekorovaná skla. Možnosti vytvoření dekoru jsou prakticky neomezené: od potištění a lakování folie až po vložení papíru nebo zeleně mezi dvě skla. Firem vyrábějící tato ojedinělá řešení není mnoho. Do celého Česka je ze své centrály v Rapotíně blízko Šumperku dodává firma MIJA-Therm. Shodou okolností přímo v Šumperku sídlí další výrobce: firma Glass Inovation.

Neobvyklý pohled na budovu s balkóny, kde se nachází převážně rostliny.

Když si high tech prvky podmaňují rostliny

Senzor nahlásí, když má zeleň nedostatek vody a následně se pomocí zabudovaného systému rostlina i sama zalije, vše bez účasti člověka. To je jen jeden z příkladů, jak se dají high tech prvky využít i pro udržování vaší květeny. A že se dá tento systém použít nejen na zahradách, ale právě i kancelářích, dokládají tolik populární zelené stěny.

Nadčasová architektonická budova společnosti Liko-S. Tato inspirativní budova je pokryta tzv. živou zahradou.

Důležitost rostlin

Příkladem české firmy, která moderní technologie snoubí se zelení velmi neojedinělým způsobem a může vás také inspirovat, je pak stavební společnost LIKO-S. Střecha i fasáda její budovy ve Slavkově u Brna je zcela pokryta rostlinami, jejichž kořeny zároveň čistí odpadní vodu. Ta pak dále slouží například na toaletách, a budova tak může být více soběstačná.

Firmám vyhledávající kanceláře s nízkou energetickou náročností a menším dopadem na životní prostředí se vůbec blýská na lepší časy. Řada nových nebo rekonstruovaných budov totiž v poslední době získala celosvětově rozšířený certifikát nízké energetické náročnosti LEED nebo certifikát trvalé udržitelnosti BREEAM. Čeští developeři podle certifikátů již dokonce umožnují nabídku na svých webech také filtrovat.


Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho.