CAPEXUS má certifikovanou poradkyni feng shui

Ergonomie, design a akustika a jejich soulad by měly být v návrzích nových kanceláří již naprostou samozřejmostí. V CAPEXUSU se snažíme pro šťastné a podporující pracovní prostředí poskytnout něco navíc, a proto nyní přinášíme poradenství v oblasti Feng Shui.

Svítání slunce v přírodě na louce. Zaostření na luční bílou květinu.

Příjemná nálada v práci, základ pro dobrý výkon 

Při navrhování nových kanceláří je v CAPEXUSU vždy prioritou, aby se v nich lidé cítili opravdu dobře, byli zde spokojení a plní sil. Proto je CAPEXUS jedním z nejvýznamnějších propagátorů konceptu designu kanceláří Cool Workingod společnosti Actiu, který získal i ocenění Red Dot.

Jestliže si uvědomíme, že ať chceme, nebo ne, jsme součástí této komplexní energie a pokud vpustíme zákonitosti přírody do našich obydlí, bude nám tato síla vždy k užitku a nápomocná. Spojení Feng Shui s novými směry návrhů kanceláří je dokonalá kombinace, kterou jsme vám v CAPEXUSU připraveni poskytnout. 

Pohled na zelený les se slunečními paprsky.

Propojení s přírodou

Pouze na nejnovějších trendech ale nelpíme. Měli bychom také vystoupit z uzavřených stěn kancelářských budov, vyjít ven z města a podívat se, jak funguje příroda.

Právě hluboké poznatky z vlivů přírody na člověka přináší Feng Shui.

Žena ve žluté bundě jde po cestě do lesa. Kolem cesty se nachází velké kameny.

Škola harmonie a pozitivní energie

Katka Matulová, která je v CAPEXUSu zakladatelkou oddělení nábytku, získala mezinárodní certifikát pod hlavičkou The New York School of Feng Shui vedeného Rogerem Greenem, který je průkopníkem západního přístupu k Feng Shui a ve světě jedním z nejuznávanějších lektorů vůbec. Vloni také absolvovala profesionální studium v prestižní České škole Feng Shui, pod vedením Otakara Chocholy, který pro změnu patří k největším odborníkům na Feng Shui v České republice a jehož výuka zohledňuje západní kulturu i naše tradice a který se snaží své studenty vést k efektivnímu poradenství bez ortodoxních demagogií a předsudků. 

V návrzích kanceláří pracuje Katka jako poradce našich architektů – vypracuje doporučení pro harmonizaci prostor vhodná místa pro jednotlivá oddělení, umístění stolů pro manažery, zasedací místnosti či relax zóny. Dále pak pro jednotlivé části prostor určí prvky         (dřevo, kov, voda, země), jež jsou pro danou zónu posilující a harmonizující. Vytvoří tak architektům jakousi siluetu prostoru s danými proporcemi, kterou pak architekti obléknou do hezkého, zdravého a funkčního designu. Výsledkem jsou kanceláře, kde se cítí lidé opravdu sami sebou a spokojení.

Polní cesta s výhledem na louku. Krásný slunečný den.

Co je vlastně            Feng Shui? 

Prastaré učení, jež má za cíl harmonizovat proudění energie v prostoru, okolí člověka i jeho samotného, vychází z polohy domu a prostoru vůči světovým stranám, pohybu naší planety v rámci vesmíru a přirozeného vnímání jeho vlivu na člověka jak v místě, tak i v čase. Ačkoli Feng Shui pochází z Číny, jeho hlavní prvky můžeme nalézt kdekoli v kultuře našich předků, kteří vnímali přírodu mnohem více, než naše současná generace.


 

Polní cesta lesem. Holé stromy porostlé mechem.

Udržování harmonie

Nemusíme být příznivci esoterie či dalších duchovních přístupů, abychom věděli, že ve vesmíru je ohromné množství energie. Právě její dokonalá harmonie drží celý vesmír pohromadě a stejná harmonie umožňuje fungování naší galaxii, sluneční soustavě, naší planetě. Díky ní se mohou střídat roční období, probíhat koloběh vody, života, i samotný krevní oběh v našem těle, či cyklus nádechu a výdechu. 

Zaujal vás tento článok? Zdieľajte ho.