Architektura

Požadavky, plány, potřeby jednotlivých týmů i zaměstnanců, firemní kultura. Abychom vám mohli navrhnout a postavit skvělé kanceláře na míru, potřebujeme vás také důkladně poznat. Od zadání po koncept, od vizualizace k realizaci vytvoříme kanceláře, do kterých se budete těšit. Vaše nové pracovní prostředí se stane benefitem pro současné i budoucí zaměstnance.

CAPEXUS Design

Moderní přístupy v architektuře a interiérovém designu vnáší do pracovního prostředí originalitu, flexibilitu a pohodu

Workspace ve firmě 100 Towers Holding nabízí klid pro práci

Kanceláře na míru

Kancelář musí poskytovat dostatečný komfort, podporovat zdraví a i zlepšovat kreativní procesy jednotlivých zaměstnanců. Přesně takové kanceláře vytváříme. Nevěříme v univerzální řešení a vždy navrhujeme a realizujeme interiéry přesně na míru firemní kultuře a potřebám našich klientů.

Naše metodologie

Pohled na pracující zaměstnance a jejich počítače

1) Analýza klienta

Díky kvalitní analýze dokážeme přicházet s řešením šitým na míru i velmi specifickým potřebám firem. Mezi naše hlavní nástroje v této fázi procesu patří dotazníková šetření, rozhovory tváří v tvář či pořádání workshopů.
Kromě přesnějšího zaměření našich návrhů slouží naše činnosti také k přípravě firmy a jejích zaměstnanců na chystané změny (tzv. change management).

Neobvyklý design kancelářské místnosti s prosklenými dveřmi s jednoduchým interiérem a přirozeným světlem vytvářejícím příjemnou atmosféru na pracovišti.

2) Space planning

Po získání co největšího objemu informací o potřebách firmy
a technickém stavu administrativní budovy je naším dalším krokem navržení nové workspace strategie a konkrétního prostorového plánu (tzv. space plan).

Moderní komfortní interiér ve formě kancelářských stolů a paravánů

3) Interiérová studie

Interiérová studie vychází z prostorového plánu a dále jej rozvíjí. Všechny navržené prvky jsou zde detailně rozpracovány 
a prezentovány pomocí vizualizace ve fotorealistické kvalitě.

Jaké trendy jsou důležité pro pracovní prostředí budoucnosti?

Variabilní použití moderního prostoru, jak pro setkávání s kolegy, tak i pro práci

Variabilita

Pracovní prostředí musí poskytovat místo pro klidnou, soustředěnou práci, setkávání s kolegy či například pořádání přednášek. Tato pestrá škála různých typů pracovního prostoru, odborně nazývaná „activity based workplace”, je základem úspěchu coworkingových center a čím dál tím více se implementuje i do firemních kanceláří.

Pohled na recepční pult a lobby prostor ve společnosti Sev.en Energy.

Otevřenost

Otevřenost znamená více přirozeného světla či snadná přístupnost do společných prostor, kde neexistují pevné bariéry mezi pracovními místy. V tomto smyslu pomáhá otevřenost odbourávat stres a sbližovat kolegy.

Velká okna propouští do prostor dostatek denního světla - kavárna, jídelna coffee room

Víceúčelové pracovní prostory

Agilní pracovní prostředí umožňuje, aby zaměstnanci pracovali tam, kde momentálně mohou nejlépe využít svoji produktivitu.

Designová open space kancelář s přírodní bariérou ve formě lan ve společnosti Seznam

Desk sharing

Desk sharing je společné sdílení jednoho pracovního místa více zaměstnanci. Ve flexibilním pracovním prostoru si jednotliví zaměstnanci vybírají, kde se jim nejlépe pracuje.

Zasedací místnost s živou stěnou ve společnosti Glami

Propojení s přírodou

Zdravé pracovní prostředí se neobejde bez přírodních prvků. Správně rozmístěná zeleň podporuje kreativní myšlení a vede k lepší kvalitě vzduchu.

Pohled na květináče vzhůru nohama

 Důraz na ekologii
a udržitelnost

Jsme přesvědčeni o tom, že architektura dokáže jít ruku v ruce s ochranou životního prostředí. Právě z tohoto důvodu klademe obrovský důraz na výběr materiálů, možnosti recyklace, paperless řešení a v neposlední řadě inteligentní systémy řízení budov, které optimalizují náklady na provoz od automatického osvětlení po vytápění.

Pokud je to možné, preferujeme napojení na energii z obnovitelných zdrojů. V našem týmu máme specialisty na zelenou certifikaci budov
a trvale udržitelný rozvoj. Důležitost ekologické šetrnosti a zdravotní nezávadnost v interiérovém designu je pro nás jednou z hlavních priorit.
Nevyužitý prostor je minulostí, nyní slouží 1. NP pro práci i odpočinek ve společnosti 100 Towers Holding

Komunitní pracoviště

Kancelář je místem setkávání lidí. Sociální aspekty interiéru proto nesmí být přehlíženy. Například kuchyňka dokáže být srdcem moderní kanceláře, jak potvrzuje realizace pro Websupport.

Chytré technologie v moderních kancelářích s designovým sezením

Technologie

Propojení jednotlivých oddělení či kolegů se neobjede bez výrazného zapojení moderních informačních technologií, se kterou musí interiérový návrh počítat již od začátku.

Architektura na úrovni

Tým architektů z firmy CAPEXUS je připraven vyslechnout vaše přání a připravit návrhy, které si vás získají na první pohled. Využijte našich služeb a neváhejte se nám ozvat.

tým architektů ze společnosti CAPEXUS

Naše projekty

Sedne vám náš design?

Chcete vědět víc? Vaše kanceláře s radostí navrhneme od A do Z.