Domů / Novinky / 2018 / Moderní kanceláře ARBES Technologies výhodou při náboru IT specialistů

Moderní kanceláře ARBES Technologies výhodou při náboru IT specialistů

17.05.2018 - Fit-out
Přední český tvůrce unikátních informačních systémů pro bankovnictví, leasing, kapitálový trh a spotřební financování vsadil na moderní pracovní prostředí. Při budování nových kanceláří ve zrekonstruovaných prostorách Paláce Anděl na Smíchově kladl proto důraz na potřeby zaměstnanců moderní IT společnosti všech věkových kategorií. Funkční moderní barevně sladěný interiér využívá společnost jako konkurenční výhodu při hledání kandidátů na pozice IT specialistů, kterých je na trhu v současné době nedostatek.
Společnost aktuálně zaměstnává 90 specialistů. Zakládá si na generační vyváženosti firmy a efektivně využívá rozdílů generací a to především ve vnímání hodnot a v postojích při plnění pracovních úkolů. Zároveň umí podpořit sdílení know-how mezi staršími a mladšími zaměstnanci. Při návrhu interiéru vedení společnosti zohlednilo nejen technické možnosti prostor, ale také požadavky svých zaměstnanců.
 
V rámci Paláce Křižík se firma rozšířila z původního 1 podlaží do 2 poschodí. Velkorysý prostor navržený ve vyšším standardu zahrnuje openspace kanceláře, prostornou kuchyni s relaxem. Rekonstrukcí prošly i nadstandardní toalety, kde dominuje dřevěný obklad na stěně u umyvadel.

Nové kanceláře za 1,5 měsíce
Na realizaci byl alokován poměrně rekordní čas v délce 1,5 měsíce. V daném rozmezí bylo zapotřebí zvládnout veškeré stavební činnosti, včetně montáže nábytku a příslušenství. Velkou výzvou bylo v novém podlaží vytvoření originální stěrky na stěnách, která se podobá stěrce v podlaží ve stávajícím prostoru společnosti.
 
Času bylo extrémně málo, obávali jsme se, že se do námi vysněného data nastěhovat nestihneme. CAPEXUS ale vše zkoordinoval na čas a po měsíci a půl od zadání jsme se v novém patře už zabydlovali.Ing. Petr Turek, IT Manager