Domů / Novinky / 2018 / Firma Actiu oslavila 50. výročí

Firma Actiu oslavila 50. výročí

18.07.2018 - CAPEXUS
50. Milník, kterého nedosáhne ledajaká firma. Náš partner, firma Actiu, oslavila 50. výročí svého působení přímo velkolepě. Třídenní oslavy plné zábavného programu se zúčastnili i zástupci z našich řad.
Během oslav Actiu přiblížilo podstatu a hodnoty, se kterými se identifikuje jako společnost, tedy architekturu, design, udržitelnost, kulturu a inovace. Oslavy se stovkami přátel, pracovníků, zákazníků a partnerů, kteří se shromáždili v technologickém parku Actiu, se zúčastnila i rodina Berbegalů, která doprovázela zakladatele Vicenta Berbegala. Tématem byli lidé (PER50NS), přičemž právě ti jsou hodnotou, kterých si společnost tolik váží.

Třídenní oslava začala 27. června a celá událost byla koncipována jako cesta – po uvítání se šest stovek účastníků z více než 60 zemí ocitlo v hale připomínající letištní terminál, kde od hostesek obdrželo cestovní itinerář včetně například designově vyvedeného pasu. A kam že vedla jejich cesta? K dalším 50 letům s Actiu.

_1_-(2).jpeg

První den účastníky čekalo nejprve několik prezentací, kde se dozvěděli trendy ze světa generace mileniálů z oblasti kultury, technologie a kreativního vedení a především toho, co mileniálové hledají v rámci pracovního prostředí. Další z prezentujících představil zajímavou vizi digitální transformace na pozadí tří technologií, které budou v nejbližší době nejvlivnější: 3D tisk, umělá inteligence a robotika. Posledním tématem byla nová forma vedení tzv. kreativní vedení od Moniky Mory z agentury McCann.


Den pokračoval promítáním čtyř krátkých filmů, do jejichž děje byl vždy zakomponován produkt značky Actiu: lavička Passport bench, která slouží pasažérům na letištích po celém světě. Zajímavostí je, že v duchu posledního trendu čím dál frekventovanějšího užítí mobilních zařízení bylo podmínkou pro natočení snímků využití vertikálního formátu, což vzhledem k omezení šířky záběru bylo pro filmaře skutečnou výzvou. Velké finále večera představovalo slavnostní otevření budovy zvané La Venta Flores. Tato stavba z 19. století se nachází v technologickém parku Actiu a v minulosti sloužila k setkávání cestovatelů a obchodníků.

_5_-(2).jpeg

Actiu prostory zrenovovalo a s respektem k jejich podstatě a s odhodláním podpořit místní komunitu, design a architekturu, je přeměnilo na nový prostor určený k pořádání výstav, konferencí a vzdělávacích akcí. V budoucnu by budova měla sloužit i jako muzeum Actiu.

Druhý den se konala gala večeře ve venkovních zahradách technologického parku Actiu. Hosté mohli obohatit své chuťové pohárky delikatesami od michelinských šéfkuchařů a doprovodným programem pak potěšit i své ostatní smysly.


Během večera se na podiu vystřídal jazzový kvintet, španělští tanečníci, houslista i hudební soubor. Závěrečné překvapení představoval ohňostroj, který zakončil cestu skutečně velkolepě.


Tento tak zásadní moment společnosti bude navždy zachycen ve dvou sochách, které byly vytvořeny speciálně  pro tuto příležitost a lze je najít v zahradách La Venta Flores. 

Za CAPEXUS gratulujeme Actiu k tomuto jubileu a těšíme se na dalších 50 let.