Domů / Novinky / 2017 / Vysoký standard kanceláří Cebia

Vysoký standard kanceláří Cebia

18.05.2017 - Fit-out - Architektura
V březnu 2017 dokončila společnost CAPEXUS v 7. podlaží budovy ALPHA 1 200 m2 kancelářských ploch pro společnost Cebia, spol. s r.o. Cílem bylo vytvoření reprezentativních prostor s dominující částí recepce s klientskou zónou, ale také precizní provedení kanceláří a zasedacích místností.
Interiéry jednotlivých podlaží administrativní budovy ALPHA na Praze 4 jsou výzvou pro každého architekta. Budova oválného půdorysu a vnější stěny, které nemají pravý úhel, komplikují např. kladení koberců či vytváření stropního rastru. 

Architekt společnosti CAPEXUS Jan Andrle svým návrhem podpořil oblé tvary budovy a design recepce navrhl ve tvaru vlny, která postupuje směrem od recepčního pultu k příjímacímu stolku. Recepce z korianu je obložena velkoformátovým keramickým obkladem a je doplněna o podsvícené logo společnosti Cebia. V interiéru je také pracováno s korporátní identitou klienta – zejména s logem, které se v interiéru objevuje hned několikrát.

Celý prostor je tak velmi atypický – jedná se o projekt navržený ve vysokém standardu s použitím kvalitních kobercových čtverců značky VOXFLOR řady STRIKE, lesklého lamina a doplňků. Kanceláře jsou členěny bezprofilovými skleněnými příčkami typu Panorama, díky nimž zmiňované koberce opticky proplouvají celým prostorem a také určují jeho barevnost. V copy koutku byl použit na obklad stěny lacobel v zeleném a bílém odstínu.Prostor recepce je ozvláštněn dvěma designovými křesly Badminton španělského výrobce Actiu. Ostatní soft-seating prvky od skandinávského dodavatele Softline jsou použity tak, aby prostor působil uceleně a zároveň odlehčeně. Látky pro nábytek jsou pak zvoleny s ohledem na očekávané vysoké zatížení. Jídelní část oživuje veselý barevný nábytek italského výrobce Metalmobil. Klient ocenil především atypické truhlářské výrobky, unikátní barevnost koberců, provedení podhledů a příznivou délku realizace – 10 týdnů.
Návrh se po designové stránce velmi povedl, prostory jsou hravé a přitom reprezentativní. Oceňujeme také rychlost realizace – celých 1200 m2 kanceláří jsme mohli začít užívat již po 10 týdnech, což potěšilo nás i všechny naše zákazníky.Martina Krejčíková, Cebia