Domů / Novinky / 2017 / Industriální kanceláře s důrazem na detail

Industriální kanceláře s důrazem na detail

01.09.2017 - Fit-out
Syté barvy a industriální ráz v podobě výrazného užití kovových materiálů: to jsou nové kanceláře firmy Atlas Copco, které jsme realizovali s důrazem na detail a v duchu kompletní přeměny pracovního prostředí směrem k activity based workplace.
V nových kancelářích se Atlas Copco posune do prostředí, kde zaměstnanci získávají více variant, jak pracovatv týmu, samostatně, v relaxačním prostoru, zasedací místnosti nebo třeba na terase. Slovy zástupců ateliéru SUM. architekti, kteří zpracovávali architektonický návrh, jde o prostředí „vedoucí k větší diverzitě pracovních míst s různou mírou podpory samostatné nebo týmové práce, určených pro různou míru mobility či přítomnosti v prostorech a různé potřeby soustředění. Členěním a efektivním využitím dostupné plochy jsou vytvořeny menší otevřené pracovní skupiny, sousedící s menšími uzavřenými prostory pro soustředěnou samostatnou či týmovou práci na místě nebo formou telekonferenčních hovorů.“
 
Klienty i zaměstnance po vstupu vítá velkorysá vstupní hala se stěnou z tahokovu s dominantním logem společnosti. Halu lze využít i pro práci, relaxaci nebo schůzky. V samotných kancelářích na první pohled zaujme kombinace materiálů, barev a otevřené dispozice. Jednotlivé týmy v open space od sebe oddělují stěny z tahokovu či trapézového plechu.
 
Prosklené zasedací místnosti nechávají vyniknout výrazným barvám: místnosti jsou vyvedeny v jedné barvě, například HR oddělení má k dispozici zasedací místnost v temně červené barvě podporující invenci a produktivitu. Další zasedací místnost je vyvedena v sytě žluté, včetně podlahy a stropu.
 
Celkem jsme pro Atlas Copco vybavili 150 pracovních míst. Zaměstnanci jsou usazeni na kancelářských židlích Profim Motto u stolů Actiu Vital Plus ST. Konferenční stoly výrobce Alupress jsou v zasedacích místnostech doplněny židlemi Profim Fan. Od společnosti Profim jsou dodána i soft seatingová křesla, konkrétně typ Wall In. Do interiéru jsme dodávali i skříně, mobilní kontejnery, věšáky a další vybavení.
Díky výborné zkušenosti z minulosti jsme si CAPEXUS vybrali i pro aktuální velké rozšíření našich kancelářských prostor. Opět jsme velice spokojeni – oceňujeme, že se CAPEXU povedlo vystihnout designové prvky interiéru do detailu, a to i přes náročné architektonické zadání.Jindřich Leníček, Business Controller, Legal/Admin responsible, Atlas Copco