Kanceláře pro významný obchodní řetězec

Lokalita City West
Klient
Plocha 1200 m2
Realizace 9/2016
Domů / Fit-out / Referenční zakázky / 2016 / Kanceláře pro významný obchodní řetězec
Naše společnost vyhrála výběrové řízení na návrh a stavbu interiéru nových kanceláří pro jednoho z největších retailových prodejců v ČR. Zadáním bylo na ploše 1 200 m2 vytvořit budoucí koncept pracovního prostředí pro celou firmu. 

 
Samotné realizaci předcházela rozsáhlá příprava celého projektu. Naši architekti a designéři nejprve několik měsíců konzultovali s klientem co nejlepší dispoziční řešení prostoru s důrazem na nové prvky jako relaxační místnosti, prostor pro tichou práci, několik místností pro telefonní a privátní hovory, moderní skříňky pro zaměstnance či velkou kuchyňku plnící funkci společenského prostoru. 
 
Dalším cílem byla maximální snaha o ochranu životního prostředí.  Klient si přál mít „paperless“ (minimální potřeba papíru během provozu kanceláře), nepřímé osvětlení pracovních míst pomocí mobilních lamp a zároveň možnost flexibility pracovního místa.  Jedním z nových prvků byly také konzultace s odborníkem na prostorovou akustiku, který navrhl několik interiérových řešení a vylepšení akustických parametrů otevřených kanceláří, které neřešením této problematiky velmi trpí.  Naše oddělení projektantů následně zpracovalo projekt, který jsme zrealizovali v rekordní lhůtě dvou měsíců. Z realizace vzniklo sekvenční video, které velmi dobře ukazuje komplexnost celé realizace a náročnou koordinaci přibližně 30 subdodavatelů, kteří se na stavbě podíleli.
 
Součástí projektu byla i kompletní dodávka nábytku kombinace skandinávských, italských a španělských výrobců. Open space jsou doplněny o červený soft seating, který zaujme především svým tvarem inspirovaným plážovým košem. Soft seating je doplněn o unikátní výškově nastavitelné konferenční stolky s možností otáčení španělského výrobce ACTIU. Součástí nábytku open space jsou i stoly TRAMA shodného výrobce, které mají sklopnou desku a podnoží na kolečkách. Prostory pro neformální setkávání doplňují supermoderní křesla se zaoblenými hranami a dynamicky navrženými detaily. Phone booths (prostory pro telefonní hovory) jsou vybaveny barovými židlemi s dřevěnými nohami. Obdobné židle jsou též použity v kuchyňkách.

City West

Komplex administrativních budov City West je situován v pražské čtvrti Stodůlky. Krom administrativního sídla představuje toto místo pro své uživatele dokonalou kombinaci pracovního prostředí a služeb, kde architektura, unikátní design a zelené relaxační zóny hrají klíčovou roli, zde vzniklo také zcela nové rezidenční sídlo, městský park či centrální náměstí s množstvím obchodů a služeb.