Pracovní prostředí jako hra – tak vypadají naše vlastní kanceláře

Lokalita Nuselská 92, Praha 4
Klient CAPEXUS
Plocha 400 m2
Realizace 09/2017
Domů / Architektura / Referenční zakázky / projekty / Pracovní prostředí jako hra – tak vypadají naše vlastní kanceláře
Přestěhovali jsme se do nových kanceláří, které dokážou absorbovat náš růst. V hravých prostorách, které dýchají domácí atmosférou, můžeme pracovat odkudkoli – samostatně i v týmech, v okolí ostatních i zcela nerušeni.
Proč nové kanceláře? V minulém roce jsme přijali už padesátého kolegu jen v české pobočce a od té doby se růst nezastavil. Naše bývalé sídlo na pražském Vyšehradě jsme měli opravdu rádi, nejen kvůli unikátní zahradě ve vnitrobloku s možností pracovat uprostřed zeleně. Prostory nám ale začaly být malé a v ostatních patrech jsme se dále rozšiřovat nemohli.
 
Rozhodli jsme se proto přestěhovat do kancelářského prostoru v Michli, oblasti, kterou čeká významný rozvoj v souvislosti s plánovanou linkou metra D.
 
V budově byly kanceláře i dříve, šlo ale o klasické kóje s úzkou chodbou, které si říkaly o radikální změnu na otevřený prostor s členěním a s dostatkem relaxačních zón i zasedacích místností. „Interiér jsme chtěli přestavět z gruntu na moderní pracovní prostředí, které bude reprezentovat trendy, které prosazujeme, ale zároveň bude i showroomem naší práce a produktů, které dodáváme,“ říká naše architekta Tereza Bradová, která za návrhem kanceláří stojí.
 
V architektuře razíme směr široké variability pracovních míst. Jiné sezení se hodí pro práci o samotě vyžadující maximální soustředění, jiné pro kooperaci v týmech. Proto architektka Tereza navrhla například otevřenou zasedací místnost, které říkáme „kupé“ a umožňuje rychlé schůzky, pro které si nechceme blokovat zasedačku. Ve stejném patře, kde jinak sídlí projektoví manažeři, využíváme i pracovní pohovku a dokonce lehátko, ve kterém se člověk cítí jako na home office.
 
Stejně důležitá pro nás byla i akustika, jež si do českých kanceláří zatím hledá místo. „V kancelářích jsme použili pro utlumení zvuku zavěšené akustické stropní panely a do všech zasedacích místností jsme umístili i nástěnné akustické panely pravidelných i atypických tvarů, které jsme poskládali do zajímavých obrazců. Třeba v zasedací místnosti projektových manažerů tvoří přímo logo CAPEXUS,“ vysvětluje Tereza. V jednom patře máme i telefonní budku Silent Lab Micro Office, v níž hovory neruší kolegy a zároveň není rušen ani volající.
 
Naše kanceláře jsou zároveň showroomem dodavatelů, jejichž výrobky v  zakázkách pro naše klienty používáme nejčastěji. Proto v kancelářích najdete nábytek firem Softline, Pedrali, Muuto, Arper a Actiu, pro který jsme v České republice výhradním distributorem. Společnost Actiu dodala do kanceláří různé varianty stolů i podnoží, aby si klienti mohli prohlédnout produkty přímo při běžném užívání. Nábytek navržený na míru vyniká i díky nepřímému LED osvětlení.
 
„Jako bychom přišli domů“ – takové kanceláře jsme chtěli. Tereza proto v kancelářích volila prvky, které prostor zútulňují. Jak se projevuje? U barového pultu hned vedle pracovišť architektů společně trávíme obědy a svačiny. Na magnetické popisovatelné stěny umisťujeme fotografie a navzájem si předáváme vzkazy. Prostor oživují mechové obklady a pokojové rostliny. Jednoduše, vybudovali jsme si vysněné kanceláře.
Interiér jsme chtěli přestavět z gruntu na moderní pracovní prostředí, které bude reprezentovat trendy, které prosazujeme, ale zároveň bude i showroomem naší práce a produktů, které dodáváme.
Tereza Bradová, architektka CAPEXUS

Nuselská 92, Praha 4

Administrativní objekt na hlavní michelské třídě leží hned u tramvajové a autobusové zastávky Pod Jezerkou a blízko plánované stanice metra D – Náměstí Bratří Synků. V budově kromě CAPEXu sídlí i několik dalších firem, včetně pobočky Komerční banky. Za budovou se rozkládá park Jezerka.